Flaskelandet 500 ml glasflaske apoteker 'Jimmy', sekskantet, åbning: kork
Artikel nummer : 100032450
500 ml glasflaske apoteker 'Jimmy', sekskantet, åbning: kork
Tilføjet til notesblok med succes
Din konfiguration

Mængde Pris pr. stk. Opsparing*
1
22,87 kr.
10
22,12 kr.
3%
20
21,52 kr.
5%
50
20,92 kr.
8%
100
18,01 kr.
21%
250
17,41 kr.
23%
500
16,44 kr.
28%
1.125
15,99 kr.
30%
Intet valgt
Enhedspris: 22,87 kr. 22,87 kr.
Din opsparing*: %
Leveres straks. Klar til afsendelse inden for: 1-2 dage
500 ml 'Jimmy' apotekerflaske imponerer med sit sekskantede design og retroinspirerede look, der er blevet fortolket på en moderne måde. Det er den perfekte glasflaske til aftapning eller servering af likører, vine og spiritus med et look af vintage elegance. Flasken kan lukkes med vores spidse propper og tåler opvaskemaskine, kulde- og varmebestandighed, mikroovn og ovn.
| Bind | 500 ml |
|---|---|
| Bind - Fuld Grænse | 516 ml |
| Bred | 75,8 mm |
| Form - Basisområde | Sekskantet |
| Fremstillingsland | Italien |
| Højde | 180 mm |
| Materiale | Gennemsigtigt glas |
| Udskrivbar | Nej |
| Vægt | 450 g |
| Farve | Klar |
| Mundingsstørrelse | ⌀ 18 mm |
| Producent | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
Ingen anmeldelser. Del din indsigt med andre.
500 ml 'Jimmy' apotekerflaske imponerer med sit sekskantede design og retroinspirerede look, der er blevet fortolket på en moderne måde. Det er den perfekte glasflaske til aftapning eller servering af likører, vine og spiritus med et look af vintage elegance. Flasken kan lukkes med vores spidse propper og tåler opvaskemaskine, kulde- og varmebestandighed, mikroovn og ovn.
| Bind | 500 ml |
|---|---|
| Bind - Fuld Grænse | 516 ml |
| Bred | 75,8 mm |
| Form - Basisområde | Sekskantet |
| Fremstillingsland | Italien |
| Højde | 180 mm |
| Materiale | Gennemsigtigt glas |
| Udskrivbar | Nej |
| Vægt | 450 g |
| Farve | Klar |
| Mundingsstørrelse | ⌀ 18 mm |
| Producent | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
Ingen anmeldelser. Del din indsigt med andre.
*Rabatten angiver besparelsen i forhold til enhedsprisen.
Vigtigt: Hvis låg kan konfigureres, skal disse vælges separat. Sørg for, at de er blevet føjet til din indkøbskurv.






















