Flaskelandet 500 ml glasflaske 'Platina', åbning: GPI 28

Leveres straks. Klar til afsendelse inden for: 1-2 dage
| Bind | 500 ml |
|---|---|
| Bind - Fuld Grænse | 522 ml |
| Diameter - Udenfor | 62,8 mm |
| Form - Basisområde | Rund |
| Fremstillingsland | EU |
| Højde | 358,1 mm |
| Materiale | Gennemsigtigt glas |
| Udskrivbar | Ja |
| Vægt | 500 g |
| Farve | Klar |
| Producent | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
| Bind | 500 ml |
|---|---|
| Bind - Fuld Grænse | 522 ml |
| Diameter - Udenfor | 62,8 mm |
| Form - Basisområde | Rund |
| Fremstillingsland | EU |
| Højde | 358,1 mm |
| Materiale | Gennemsigtigt glas |
| Udskrivbar | Ja |
| Vægt | 500 g |
| Farve | Klar |
| Producent | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login

500 ml Glasflaske 'Platina' – smuk, funktionel og alsidig
Produktserien "Platina" fra Flaschenland omfatter højkvalitets 500 ml glasflasker med GPI 28-åbning, som kendetegnes ved deres alsidige anvendelighed og fremragende materialegenskaber. Disse glasflasker er specielt designet til opbevaring og præsentation af likører, spiritus og snaps og tilbyder optimal funktionalitet og lang holdbarhed. Glasflaskerne i serien "Platina" er lavet af robust, varmebestandigt glas, som er kuldebestandigt, opvaskemaskineegnet samt egnet til mikrobølgeovn og ovn. Med en kapacitet på 500 ml og den standardiserede GPI 28-åbning sikrer de nem påfyldning og sikker lukning. Den runde form på glasbeholderne giver en behagelig håndtering og et tiltalende udseende.
*Rabatten angiver besparelsen i forhold til enhedsprisen.
Vigtigt: Hvis låg kan konfigureres, skal disse vælges separat. Sørg for, at de er blevet føjet til din indkøbskurv.























