Flaskelandet 700 ml glasflaske 'Margarethe', åbning: kork

Leveres straks. Klar til afsendelse inden for: 1-2 dage
| Bind | 700 ml |
|---|---|
| Bind - Fuld Grænse | 722 ml |
| Diameter - Udenfor | 78,9 mm |
| Form - Basisområde | Rund |
| Fremstillingsland | Italien |
| Højde | 241,5 mm |
| Materiale | Gennemsigtigt glas |
| Udskrivbar | Ja |
| Vægt | 500 , 513 g |
| Farve | Klar |
| Producent | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
| Bind | 700 ml |
|---|---|
| Bind - Fuld Grænse | 722 ml |
| Diameter - Udenfor | 78,9 mm |
| Form - Basisområde | Rund |
| Fremstillingsland | Italien |
| Højde | 241,5 mm |
| Materiale | Gennemsigtigt glas |
| Udskrivbar | Ja |
| Vægt | 500 , 513 g |
| Farve | Klar |
| Producent | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login

Margarethe
Designflasken „Margarethe“ imponerer med sin harmonisk buede, let koniske krop og sin høje kvalitet i forarbejdningen. Fremstillet i Italien, kombinerer den krævende design med funktionalitet og sikrer en stilfuld præsentation af udsøgte spiritus. Den omhyggeligt forarbejdede båndmunding understreger flaskens eksklusivitet og muliggør en sikker samt æstetisk lukkeløsning. Passende korkpropper findes i vores sortiment.
*Rabatten angiver besparelsen i forhold til enhedsprisen.
Vigtigt: Hvis låg kan konfigureres, skal disse vælges separat. Sørg for, at de er blevet føjet til din indkøbskurv.























