Flaskelandet 460 ml rundt glas 'Monza', åbning: Deep-Twist-Off (DTO 82)

Leveres straks. Klar til afsendelse inden for: 1-2 dage
| Bind | 460 ml |
|---|---|
| Bind - Fuld Grænse | 460 ml |
| Diameter - Udenfor | 82 mm |
| Form - Basisområde | Rund |
| Fremstillingsland | Italien |
| Højde | 108,4 mm |
| Materiale | Gennemsigtigt glas |
| Udskrivbar | Ja |
| Vægt | 230 , 237 g |
| Farve | Klar |
| Producent | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
1 anmeldelse
3. marts 2026 15.05
Erinomainen artikkeli!
Kaikki on kuvauksen mukaista ja täydellistä projektiini!
| Bind | 460 ml |
|---|---|
| Bind - Fuld Grænse | 460 ml |
| Diameter - Udenfor | 82 mm |
| Form - Basisområde | Rund |
| Fremstillingsland | Italien |
| Højde | 108,4 mm |
| Materiale | Gennemsigtigt glas |
| Udskrivbar | Ja |
| Vægt | 230 , 237 g |
| Farve | Klar |
| Producent | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
1 anmeldelse
3. marts 2026 15.05
Erinomainen artikkeli!
Kaikki on kuvauksen mukaista ja täydellistä projektiini!

460 ml Rundglas 'Monza' – transparent, elegant og holdbart
Produktserien "Rundglas Deep Twist Off" fra Flaschenland tilbyder med 460 ml Rundglas 'Monza' en alsidig og teknisk gennemarbejdet løsning til sikker opbevaring af fødevarer. Hovedtrækket ved denne serie er den innovative Deep-Twist-Off (DTO 82) åbning, som sikrer en særligt pålidelig og nem lukning. Glassene i denne produktfamilie er lavet af højkvalitets, varme- og kuldebestandigt glas, der både kan tåle mikrobølgeovn og ovn. Med en kapacitet på 460 ml er de ideelt dimensioneret til opbevaring af honning, marmelade og andre sylteprodukter. Den robuste konstruktion gør dem opvaskemaskineegnede og dermed særligt nemme at vedligeholde. Den runde form sikrer nem påfyldning og aftapning.
*Rabatten angiver besparelsen i forhold til enhedsprisen.
Vigtigt: Hvis låg kan konfigureres, skal disse vælges separat. Sørg for, at de er blevet føjet til din indkøbskurv.























